Parafia Św. Elżbiety Węgierskiej w Trybszu
Strona Główna ˇ Nasza Patronka - św. Elżbieta Węgierska ˇ Nasz Patron - św. Antoni z Padwy ˇ Galeria ˇ Kolo nr 1 Trybsz w ChicagoPiątek, Sierpień 14, 2020
Nawigacja
Strona Główna
Nasza Patronka - św. Elżbieta Węgierska
Nasz Patron - św. Antoni z Padwy
Historia i tradycje w Trybszu
Drewniany kościół z XVI w.
Porządek nabożeństw
Kancelaria Parafialna
Galeria
Kontakt
Ofiary
Szukaj
Kolo nr 1 Trybsz w Chicago
RADA PARAFIALNA
O ŚLUBIE
Kalendarz
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 341
Najnowszy Użytkownik: Ania Findura
Ostatnio online
Proboszcz 2 days
Ania Findura 8 weeks
klojek19 weeks
Rozalka37 weeks
wojtas87pl137 weeks
Paulina196 weeks
Sylwester224 weeks
przemyslaw276 weeks
Grzegorz279 weeks
JSKiernoziak289 weeks
Statystyka
statystyka
Analiza oglądalności witryny
Witamy
Witamy serdecznie na stronie Parafii Św. Elżbiety Węgierskiej w Trybszu.
Ogłoszenia

Na cele Kościoła i potrzeby parafialne można złożyć ofiarę drogą elektroniczną: Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Elżbiety W., Trybsz, ul. św. Elżbiety 149, 34-442 Łapsze Niżne.
39 8812 0005 0000 0019 3920 0002
W tytule przelewu należy wpisać "Ofiara na cele kultu religijnego".
Bóg zapłać. Ofiary przekazane w tej formie można odpisać od podatku od osób fizycznych w wysokości 6 procent.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
26 lipca 2020
XVII Niedziela Zwykła

1. Z racji wczorajszego wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, po mszy św. o g. 11:00 odbędzie się błogosławieństwo pojazdów i ich kierowców. Ofiarami składanymi przy tej okazji wspomagamy misjonarzy w zakupie dla nich środków transportu.

2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki.
3. W sobotę minie 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.

4. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

5. Sprzątanie kościoła:

4. Modlitwa różańcowa: Róża Matki Fatimskiej.

5. Intencje mszalne.

6. W związku z planowanym zakończeniem realizacji projektu: „Usuwanie wyrobów zawierających azbest”, informujemy, że istnieje jeszcze możliwość skorzystania z bezpłatnego demontażu i usunięcia wyrobów zawierających azbest. Wnioski można składać w urzędzie gminy do dnia 30 sierpnia 2020 r. Wszystkie informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy.

7. Wójt Gminy Łapsze Niżne informuje, ż od 1 lipca 2020 r. można składać wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz świadczenia „Dobry start” w formie elektronicznej przez portal Emp@tia, portal PUE ZUS, a także za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Od 1 sierpnia 2020 r. wnioski w formie papierowej można składać osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej w Łapszach Niżnych lub za pośrednictwem poczty na adres Ośrodek Pomocy Społecznej w Łapszach Niżnych ul. Jana Pawła II 18, 34-442 Łapsze Niżne. Osobom, które mają przyznane świadczenie 500+ przypominam, że prawo do tego świadczenia jest przyznawane do 31 maja 2021 r. W związku z tym, proszę o nieskładanie wniosków 500+ osoby, które posiadają już do niego prawo. Termin składania wniosków na nowy okres zasiłkowy zostanie podany do wiadomości. W Gminie Łapsze Niżne można skorzystać bezpłatnie i anonimowo ze wsparcia psychoterapeuty, mediatora i radcy prawnego. Więcej informacji można uzyskać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Łapszach Niżnych.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zegar i Kalendarz
Dzień
Copyright © by Proboszcz & Klojek

510641 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie