Parafia Św. Elżbiety Węgierskiej w Trybszu
Strona Główna ˇ Nasza Patronka - św. Elżbieta Węgierska ˇ Nasz Patron - św. Antoni z Padwy ˇ Galeria ˇ Kolo nr 1 Trybsz w ChicagoPoniedziałek, Maj 25, 2020
Nasza Patronka - św. Elżbieta Węgierska
Nasz Patron - św. Antoni z Padwy
Historia i tradycje w Trybszu
Drewniany kościół z XVI w.
Porządek nabożeństw
Ofiary
Kolo nr 1 Trybsz w Chicago
RADA PARAFIALNA
O ŚLUBIE

Najnowszy Użytkownik: Paulina
Ostatnio online
Proboszcz01:19:48
klojek 7 weeks
Rozalka26 weeks
wojtas87pl125 weeks
Paulina184 weeks
Sylwester212 weeks
przemyslaw264 weeks
Grzegorz267 weeks
JSKiernoziak278 weeks
hanka286 weeks
Analiza oglądalności witryny
Witamy serdecznie na stronie Parafii Św. Elżbiety Węgierskiej w Trybszu.
Ogłoszenia

Na cele Kościoła i potrzeby parafialne można złożyć ofiarę drogą elektroniczną: Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Elżbiety W., Trybsz, ul. św. Elżbiety 149, 34-442 Łapsze Niżne.
W tytule przelewu należy wpisać "Ofiara na cele kultu religijnego".
Bóg zapłać.

VI Niedziela Wielkanocna
17.05.2020 r.

1. W tych dniach obchodzimy 100-tną rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II. Dokładnie rocznica ta przypadnie jutro. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”.

2. Od jutra wznawiamy naszą pobożną praktykę modlitwy różańcowej pół godziny przed mszą św. W tym tygodniu modlitwę różańcową prowadzi Róża Matki Boskiej Królowej Świata.

3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

4. W związku z nowymi przepisami sanitarnymi informuję, że wewnątrz kościoła może przebywać jednorazowo 27 osób.

5. W raz z Radą Parafialną informujemy, że Pan Edward Pawlica podjął się obowiązku koszenia cmentarza. Jednocześnie prosimy, aby po wykonanych pracach dysponenci grobów zatroszczyli się o porządek na pomnikach i grobach. Przepisy prawa stanowią, że zarządca cmentarza odpowiedzialny jest za np. koszenie trawy, wycinkę drzew, i ogólny porządek. Natomiast dysponent grobu ma obowiązek dbać o porządek na grobie.

6. Zapowiedź przedślubna (2): Piotr Antoni Waksmański, zam. Trybsz – Natalia Anna Pietraszek, zam. Trybsz.

7. Intencje mszalne. We wtorek i w sobotę msza św. będzie odprawiona o g. 8:30.

8. Sprzątanie kościoła Państwo: Andrzej Pietraszek, Gronka i Pietraszek.

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zegar i Kalendarz
Dzień