Ogłoszenia
Dodane przez Proboszcz dnia
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Rozszerzona zawartość newsa

Ogłoszenia Duszpasterskie
11 lutego 2018
VI Niedziela zwykła
1. Panu Dawidowi Pawlicy Bóg zapłać za ofiarę na kościół – 100EU.
2. Dzisiaj przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Liturgicznie ten dzień będziemy obchodzić jutro. I jutro naszymi modlitwami otoczymy chorych i cierpiących. Na zakończenie mszy św. osobom chorym i w podeszłym wieku zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Osoby, które chcą ten sakrament przyjąć muszą być w łasce uświęcającej.
3. Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwo 40-godzinne przed wielkim postem. Wystawienie Najświętszego Sakramentu dzisiaj po mszy św. o g. 11:00. Adorację zakończymy Koronką do Bożego Miłosierdzia o g. 15:00. W poniedziałek i we wtorek wystawienie Najświętszego Sakramentu od g. 16:00.
4. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Podejmijmy modlitwę i dzieła miłosierdzia wobec tych, którzy chcą wyzwolić się z tego nałogu. Natomiast środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.
5. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8:30; 11:00 i 18:00. Podczas mszy św. będziemy uczestniczyć w obrzędzie posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ograniczający się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.
6. W okresie Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane będzie w piątki o g. 8:30 i 18:00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o g. 15:00.
7. Za tydzień po nabożeństwie Gorzkich Żali odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci mających przystąpić do pierwszej komunii św.
8. Modlitwa różańcowa: Róża św. Cecylii.
9. Sprzątanie kościoła Państwo: Pawlica, Rabiańscy i Matoniak.
10. Intencje mszalne.